جست‌و‌جو

شرکت مهندسی مثلث سرخ پارس

مشاوره سیستم های نظارتی

تدابیر امنیتی همیشه و در همه جا ضامن وجود بستری امن و آرام جهت پیشبرد هر چه بهتر و سریعتر امور و فراهم آورنده آسایش خیال بیشتر برای محیطهای کار و زندگی بوده اند.

سیستم های نظارت تصویری از گذشته ابزاری كارآمد در این زمینه به شمار می رفته و پیشرفتهای روز افزون در این شاخه از تكنولوژی همه روزه امكانات و تسهیلات بیشتری به این سیستمها اضافه کرده اند.

امروزه در ادارات، سازمانها، كارخانجات، اماكن عمومی و منازل مسكونی انواع متعددی از شبكه های ارتباطی سیستمهای مختلفی از قبیل تلفن ها، شبكه های جریان برق، شبكه های كابلی بین تجهیزات ضد سرقت، شبكه های ارتباطی تجهیزات نظارت تصویری آنالوگ و شبكه های دیتا و….. موجود می باشد، اما با پیشرفتهای زیادی كه در شبكه های دیتا یا Ethernet حاصل شده و كاربرد های زیاد و انعطاف قابل ملاحظه این شبكه ها، کارشناسان به دنبال ایجاد یک شبکه یکپارچه هوشمند برای اتصال تجهیزات امنیتی و ارتباطی هستند. در همین راستا سیستمهای نظارتی نسل جدید به كلی تغییر رویه داده و با بكارگیری تكنولوژی تصویری دیجیتال و بهره گیری از امكانات ارتباطی شبكه های Ethernet خود را به بخشی از این شبكه ها تبدیل نموده اند. در ساختار جدید این سیستمها نیازی به وجود یك شبكه كابلی نقطه به نقطه آنالوگ نبوده و تجهیزات اضافی از میان رفته اند. در این ساختار دوربینهای نظارتی مستقیماً به شبكه های محلی (LAN) وارد شده و تصاویر زنده دیجیتال را به هر نقطه دلخواه روی شبكه ارسال می کنند. همچنین می توان از هر نقطه از این شبكه تصاویر دوربینها را مشاهده كرد یا بدون نیاز به تجهیزات و مسیرهای ارتباطی دیگر از راهی دور این دوربینها را كنترل نمود.

اولین دوربینهای تحت شبکه در سال 1996 برپایه پلت فرم LAN تولید شد . این دوربینها بهمراه API موسوم به VAPIX که بر اساس استانداردهای HTTP و RTSP طراحی شده بود روانه بازار های جهانی گردید. دوربینهای تحت شبکه (IP Camera) از پروتکل های اینترنت در جهت ارسال تصاویر خود در قالب داده ها بر روی بستر شبکه بهره می گیرند و با امکان انتقال دو سویه صدا وهمچنین ارسال تصاویر بر روی تلفن همراه و امکان انتقال تصاویر در فواصل دور ،امروزه بروزترین تکنولوژی در زمینه تجهیزات مدیریتی و نظارتی به حساب می آیند.

nvr_diagram

برخی از مزایای استفاده از تکنولوژی دوربینهای تحت شبکه دیجیتال:

نصب دوربینها بدون نیاز به تجهیزات جانبی از قبیل انواع کارت DVR و StandAlone

انتقال تصاویر با کیفیت مگاپیکسل و امکان انتخاب و تعیین رزولوشن

نصب میکروفن و اسپیکر بدون نیاز به کابل اضافی

امکان ارسال تصاویر به تلفن همراه

ساختار قابل توسعه بدون نیاز به تغییرات سخت افزاری

صرفه اقتصادی و کاهش هزینه ها   
درباره ما شرایط استفاده حریم خصوصی نقشه سایت فرصت های شغلی ارتباط با ما